Gruaja trondit fushatën në SHBA: Trump më dhunoi kur isha e mitur

trump-gruaja16Donald Trump ka një rast në gjykatën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku akuzohet se ka dhunuar një femër e cila kishte vetëm 13 vjet. Ky rast ka ndodhur në vitin 1994 në një aheng në New York, organizuar në një nga apartamentet e Trump. Për këtë rast ishte burgosur Jeffrey Epstein nën akuzat për pedofili, shkruan The Independent.

Në dokumentet e akuzës supozohet se Trump dhe Epstein kanë abuzuar seksualisht me të miturën në katër ahengje të ndryshme, dhe se Trump e ka dhunuar atë në ahengun e katërt dhe të fundit që ajo kishte qenë e pranishme.

Kliko per me shume info

Ajo ka sqaruar se ishte nxitur të shkonte në këto ndeja nën premtimet se “do të më ofroheshin para dhe një karrierë modelingu”.

Paditësja, po ashtu pohon se Trump i ka thënë asaj se nëse ndonjëherë zbulon atë që ka ndodhur “ajo dhe e gjithë familja e saj do të lëndohen shumë, ose do të vriten”, shkruan Independent, përcjell Klan Kosova.

Ajo e ka paditur Trump-in për dëmshpërblim prej 75.000 dollarësh.

Akuzuesja, e njohur si Jane Doe, tani 35 vjeçare, ka pasur në plan që publikisht të paraqitet për një konferncë për shtypë të mërkurën, por nuk e ka bërë këtë pasi ka pranuar “kërcënime të tmerrshme”.

Avokatja e saj, Lisa Bloom, ka thënë se ajo planifikon ta bëjë paraqitjen në një ditë tjetër.

Trump i ka mohuar fuqishëm akuzat në drejtim të tij, dhe avokati i tij, Alan Garten i ka quajtur ato “të krisura, iracionale dhe kategorikisht të pavërteta”.

Por, për muaj të tërë, ka pasur pyetje rreth asaj se ky rast nuk ka marrë vëmendjen e duhur të mediave.

Sepse, storia bëhet edhe më e vërtetë, pasi në një profil të një gazetë në New York për Epstein para se të shkonte në burg, tregohet se ai njihej me Trump-in.

“E kam njohur Jeff-in për 15 vjet, djalosh i mahnitshëm”, thuhet nga Trump.

“Është shumë mirë të jesh në shoqërinë e tij. Dihet madje se edhe atij i pëlqejnë femrat, po aq sa mua, dhe shumë nga to janë më të reja. Pa dyshime, Jeffery e do dhe e shijon jetën sociale”.

Deri tani 15 femra kanë dalë me akuza edhe publikisht duke thënë se Donald Trump ka sulmuar seksualisht ato.

Por, Trump të gjitha akuzueset i ka quajtur “gënjeshtare”. Por, duket se ekziston një arsye përse mediat kanë heshtur totalisht për rastin e dhunimit të të miturës, shkruan The Independent.

Një raporter në SHBA i ka thënë në baza anonimiteti Hufington Post-it se arsyeja përse nuk ka pasur mbulim më të mirë për këtë rast është se akuzuesja është një e panjohur dhe ajo ende nuk ka dalur publikisht asnjëherë.

Prandaj, duke u bazuar në ligjin në SHBA anonimiteti i akuzuesve për dhunim seksual ruhet, derisa akuzuesja të vendos vet të dal publikisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here