Ka vizituar pothujase çdo shtet të botës, njihuni me gruan aventuriere (Foto)

UntitledNëse dikush ka udhëtuar në 50 shtete, do të impresionoheshim. Por nëse do të kishin udhëtuar në çdo vend të botës dhe të bëhej femra e parë ndonjëherë dhe udhëtarja më e shpejtë që vizitoi 196 shtete në planet… atëherë do të ishim shumë të mrekulluar.
Kjo është vërtetë ajo që Cassandra De Pecol po bënë. 27-vjeçarja nga Connecticut ka vizituar tashmë 181 shtete nga korriku i 2015-s dhe me vetëm 15 shtete të mbetura për t’i vizituar në 40 ditë, ajo do të thyejë Rekordin Botëror Guinness, si personi që ka udhëtuar më shpejt në të gjitha vendet sovrane.
Udhëtimi i saj i mrekullueshëm është quajtur “Expedition196” dhe ajo po udhëton si një Ambasadore e Paqes në emër të Institutit Ndërkombëtar për Paqe Përmes Turizmit. Ju mund të ndiqni frymëzimin e saj përmes rrjeteve sociale.

LEXO EDHE:  Jo e lehtë por as e pamundur, si të kaloni një ndarje

Kliko per me shume info

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here