Greqi, dy shqiptarë grabisin 15 000 euro bizhuteri

bizhuteriDy shtetas shqiptarë u arrestuan nga policia greke për vjedhjen e një banese në Lehena, duke marrë prej andej një sasi të konsiderueshme bizhuterish, vlera e të cilave kapte shifrën e 15 000 eurove.

Në pranga ka rene një 22 vjeçar, ndërsa më herë ishte arrestuar një 21 vjeçar po nga Shqipëria. 21 vjeçari është arrestuar më 23 tetor.

Krimi ka ndodhur më 13 shtator, ku kanë hyrë në banesën e 53 vjeçari, duke e grabitur atë.

Ata dyshohet se bashkëpunuan ne grabitje edhe me një shtetas indian, të cilët hynë në banesë nga ballkoni. Dosja hetimore e policisë është dërguar pranë prokurorit publik.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Vijon dorëzimi vullnetar i armëve në të gjithë vendin, rreth 42 armë zjarri dhe 7990 fishekë për 24 orë

Policia e shtetit informon se vijon masivisht dorëzimi vullnetar i armëve dhe ...