Greqi, sekuestrohen 113 kg drogë, hetimet: Droga është sjellë nga Shqipëria

UntitledSekuestrohen 113 kg marijuanë në një zonë bujqësore në Aleksandroupoli të Greqisë. Sipas mediave greke u gjetën të fshehura 113 kg drogë, e ndarë në 99 pako. 

Mësohet se në pranga ra një grek 59-vjec dhe një 34-vjecare ruse. Ndërkohë, hetimet raportojnë se droga është sjellë nga një grup kriminal nga Shqipëria në Greqi, ndërsa si destinacion kishte Turqinë. Po ashtu, në këtë aksion janë sekuestruar 1 makine dhe 4 celularë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Policia gjen trafikantët që futën drogë në zarfet e postës, do dërgohej në Itali

Policia ka rënë në gjurmët e dy personave që kanë tentuar të ...