“Tekstet shqip”, ja kush janë dy shoferët e MPJ-së që u ndaluan në Greqi

SHOFERET-ATHINEDy shoferë të Ministrisë së Jashtme janë arrestuar sot nga policia greke.

Lajmi është bërë me dije nga policia e shtetit e cila ka thënë se të ndaluar në Greqi janë shtetasit
Altin Tafa dhe Agim Asllani.

Policia i ka ndaluar ata pasi në makina me vete u janë gjetur libra me harta të Shqipërisë së Madhe dhe me abetare në gjuhën shqipe.

Policia ka thene se dy shtetasit shqiptare akuzohen nga pala greke per shpenrdarje materialesh per propagande.

Dy shqiptaret po merren ne pyetje ne policine e Janines./lajmifundit.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

2 comments

  1. KY ESHTE PROVOKIM I HAPUR RRACIST DHE ARMIQESOR NDAJ SHQIPTAREVE
    DUHET TE LAJMEROHET KOMISIONI EUROPIAN JO VETEM PER KETE RAST POR EDHE PER TANKET QE DERGUAN NE KUFIRIN SHQIPTAR
    DUHET REAGIM I KOORDINUAR NGA TE GJITHA PALET POLITIKE TE DALIM NJEZERI

  2. Nu ki heq as nje presje komentit te Danit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Konflikt me polakët, vret njërin e plagos një tjetër në Vjenë, në kërkim shqiptari

Një shtetas shqiptar është shpallur në kërkim pasi akuzohet për vrasjen e ...