Grekët ndalojnë shqiptarët në Kakavijë, u vënë kryq pasaportave

kryq-pasaportaPolicia greke vazhdon të ndalojë shqiptarët të kalojnë në pikën doganore të Kakavijës.

Në Kakavijë qytetarët thonë se janë kthyer edhe pse dispononin garanci apo lekë mjaftueshëm.

“I kanë kthyer pa i dhënë asnjë shpjegim duke vendosur dhe kryq në pasaportë” raporton gazetarja.

Brenda 24 orëve janë kthyer 60 shtetas shqiptarë mes tyre dhe gra, fëmijë e të moshuar.oranews

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prenga jep dorëheqjen, sherr në KQZ. Ja kush e merr mandatin

Ditën e sotme Armando Prenga ka dhënë dorëheqjen. Për këtë, KQZ është ...