Grabitet e mbahet peng 35-vjecari ne Pogradec, shpallet ne kerkim autori

grabitja-korceVjedh me dhunë dhe mban të izoluar nën kërcënimin armës, një person. Policia shpall në kërkim autorin e ngjarjes.

Policia njoftoi se Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Pogradec, filluan procedimin penal si edhe bënë shpalljen në kërkim të shtetasit :

Fation Bono, 26 vjeç, banues në fshatin Vërdovë, (me precedent të mëparshëm penal në fushën e krimit kundër personit)

Procedimi ndaj tij filloi pas, kallëzimit të bërë nga shtetasi L.M, 35 vjeç, i cili ka deklaruar se shtetasi Fation Bono duke përdorur dhunë fizike, si edhe duke e kërcënuar me armë i ka përvetësuar këtij të fundit rreth 15 m sterë dru zjarri nga banesa e tij dhe më pas e ka mbajtur këtë shtetas të izoluar rreth 2 orë nën kërcënimin e armës, në vendin e quajtur “Gurore” mbi fshatin Vërdovë.

Nga ana e Policisë, po vijon puna për kapjen e autorit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprat penale: “Vjedhja me dhunë”, “Heqja e paligjshme e lirisë” parashikuar nga nenet 139 e 110 të Kodit Pena.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet në Rinas, ja sa para u gjetën në tenxheren me presion të Admir Cerpjas

Prokuroria për Krime të Rënda që tashmë ka marrë në dorë hetimin ...