Kercenojne e grabisin 18-vjecarin, bien ne pranga dy autoret ne Tirane

polici-tiraneDy persoba u arrestuan per kanosje dhe grabitje ne Tirane.
Policia informoi se me datë 06.11.2016, Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 2, bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasve:

1.Albin Zeqirllari, 26 vjeç, banues në Tiranë.

2.E. K., 17 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi, më datë 05.11.2016, ka bërë kallzim shtetasi F. Sh., 18 vjeç, banues në Tiranë. Në afërsi të Sheshit “Nënë Tereza”, pas një mosmarrveshje, shtetasit Albin Zeqillari dhe E. K., e kanë kanosur si dhe goditur, duke arritur ti marrin,aparatin telefonik të markës “Samsung”, një orë dore të tipit “Guess” dhe një varse floriri. Sende të cilat do tia kthenin pasi F. Sh., ti jepte shumën prej 20.000 lekë.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan:
– Një orë dore e markës “Guess”
– Një celular i markës “Samsung Galaksi S4”.

Materialet i kalopjne Prokurorise Krimeve te renda per vepren penale “Shtrëngim me anë të kanosjes, dhunës për dhënie pasurie” e kryer në bashkëpunum, parashikuar nga neni 109/b-25 i Kodit Penal.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja e 3.2 milionë USD në rrugën e Rinasit, Apeli lë në burg tre policët privatë

Gykata e Apelit ka lënë në burg tre efektivët e policisë private ...