Më në fund pjesë e “Google Street View”, njihuni me Shqipërinë përmes saj (Foto)

UntitledMë në fund Shqipëria pjesë e “GoogleStreet View”. E deklaruar dhe më herët që edhe Shqipëria do përfshihej, lajmi më në fund konfirmohet. Shërbimi “Google Maps” më në fund ka bërë të aksesueshëm në “Street Vieë” pjesën më të madhe të Shqipërisë.

Tirana, Vlora, Shkodra, Kruja, Durrësi, Fieri, Saranda, Gjirokastra etj janë disa prej qyteteve të cilat tashmë do mund t’i shohim me anë të “shikimit të rrugës”.

Theksi është vënë kryesisht në qytetet kryesore turistike të vendit, rrugët kryesore lëvizëse, dhe disa rrugë më të vogla.

Tashme turistët që janë të interesuar për të vizituar Shqipërinë, mund t’i hedhin një sy në kohë reale vendin tonë pa u nisur ende

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Prekëse/ Nëna fekondon vezët e vajzës sterile, lind nipin e saj(Foto)

Mahnitëse sesi kjo nënë ka vepruar për ti treguar vajzës së saj ...