Itali, tre shqiptarë kapen në gomonen me 1550 kilogramë drogë

gomonja-italiNje sasi e konsiderueshme prej 1.5 ton droge është kapur gjatë një operacioni të policisë së Shtetit dhe Guardia di Financia.
Pas 7 orësh ndjekje nga policia nga Kepi i Rodonit deri në Mola da Bari ne Itali u kap dhe u bllokua një gomone me lëndë narkotike.

Mësohet se eshte sekuestruar rreth 1550 kg droge si dhe një armë zjarri “Pistoletë”. 3 shqiptarë janë kapur ne bordin e gomones përkatësisht shtetasit me inicialet A.Gj, 34 vjeç, K.M, 26 vjeç dhe G.Xh, 42 vjeç.

LEXO EDHE:  Të shtëna me armë në Laç, plagoset rëndë 26 vjeçari
Kliko per me shume info

Sipas policisë mjeti është zbuluar fillimisht në zonën e Ishmit dhe bllokimi i saj është kryer ne orët e para të mëngjesit në Mola da Bari në Itali.

Gomonia ishte 9,5 m e gjatë me dy motorra. Nderkohe qe po hetohet per persona te tjere te perfshire ne trafikun e droges.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here