Transportonin drogë për në Itali, trafikantët djegin gomonen gjatë ndjekjes në det

4
Kliko per me shume info

gomonja-drogeNjë gomone është djegur paraditen e kësaj të hëne në ujërat e detit Jon, në afërsi të Karaburunit.

Policia bën me dije se, gomones i është vënë flaka kur ndodhej në afërsi të Gjirit të Gramës, pasi po ndiqej nga policia.

Kliko per me shume info

Personat që ndodheshin në bord e kanë braktisur mjetin dhe nuk janë identifikuar ende, ndërsa policia dyshon se në të po transportohej drogë.

Gomonja u dogj nga skafistet, te cilet po ndiqeshin nga policia kufitare e Vlores dhe Guardia Di Finanza. Mjeti lundrues u pikas gjate nates ne brigjet e Vlores, por autoret arriten te largoheshin.

Pas disa ore kerkimi, policia kufitare gjeti skafin e djegur ne gjirin e Grames ne Karaburun. Autoret ishin larguar, kurse ne mjet eshte gjetur edhe sasi kanabis e djegur.

Dyshohet se gomonia kishte ardhur nga Italia per tu ngarkuar me droge ne Vlore, megjithate policia ende nuk ka identifikuar autoret.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here