“Goditi me grusht ministrin Beqaj”, byroja jep dënimin për Palokën

Seanca në Kuvend, momenti kur Paloka godet ministrin Ilir BeqjaDebatet dhe incidentet në senacën e kaluar plenare përfshinë keq disa deputetë. Në fillim të seancës, ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj iu drejtua foltores së Kuvendit për të marrë fjalë, por kjo gjë është kundërshtuar nga deputeti demokrat Edi Paloka, i cili e ka shtyrë dhe goditur lehtë ministrin. Duke reaguar menjëherë, deputeti socialist, Taulant Balla, e quajti këtë një incident të rëndë, ku sipas tij, kreu i grupit të PD-së e goditi me grusht ministrin e Shëndetësisë.
Ndërkohë, një grup deputetët të PS kanë depozituar një letër drejtuar Byrosë së Kuvendit, duke i kërkuar që të mblidhej urgjent për të shqyrtuar këtë rast.
Pas kërkesës së PS për vendosjen e një masë ndaj deputetit Paloka, Byroja e Kuvendit u mblodh paraditen e sotme dhe vendosi ta përjashtojë për 5 ditë.
Po në seancën e së enjtes, u përjashtua edhe deputeti Flamur Noka, pasi u paralajmërua disa herë nga nënkryetarja Valentina Leskaj, për të mos shkelur rregulloren.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.