Gjykata dha dënimin për ekzekutuesin e parukjeres, ja çfarë tha ai

Kliko per me shume info

parukjerja-lezheSot shkoi në Gjykatën e Lezhës 31-vjeçari Alfred Nikolli që vrau me dy plumba para tre ditësh parukjeren Etleva Ndoka në vendin e saj të punës, pasi kjo e fundit i kishte dhënë fund një lidhje jashtëmartesore me të.
MËsohet se Gjykata dha për të masën arrest me burg, ndërsa Nikolli për herë të parë shfaqi shenja pendese për krimin e rëndë. Ai tha para gjykatësve se ishte shumë i tronditur. “Jam shumë i tronditur, nuk mund të flas”,- ishin këto fjalët e tij para trupit gjykues.

NGJARJA
Ngjarja e rëndë që tronditi gjithë qytetin e Lezhës ndodhi mëngjesin e sotëm në vendin e punës së parukjeres Etleva Ndokaj, 28 vjeç. Ajo u vra me armë zjarri nga 31-vjeçari Nikolli, me të cilin para një viti kishte ndërprerë një lidhje jashtëmartesore. Por ky i fundit nuk e kishte pranuar kurrë, e për këtë ishin konfliktuar disa herë, gjë që çoi deri në krimin e sotëm, kur ai hyri në parukjerinë e 28-vjeçares dhe e goditi me dy plumba nga mbrapa, në prani të një klienteje. Njëri plumb e preku në kokë dhe tjetri në këmbë, duke i shkaktuar plagë të rënda, prej të cilave nuk mundi të mbërrinte gjallë në spital.

Kliko per me shume info

ARRESTIMI
Autori i dyshuar u kap pak orë pas krimit, ndërsa në momentin që ka vënë re se po ndiqej nga policia, ka braktisur automjetin dhe u largua me vrap në drejtim të një përroi por është rrethuar dhe kapur në flagrancë nga efektivët e policisë. Shtetasi Alfred (Bardhok) Nikolli, 31 vjeç, banues në Lezhë dyshohet se për motive të dobëta ka vrarë me armë zjarri shtetase

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here