Gjirokastër, shmanget përmbytja e dhjetë banesave

gjirokaster-permbytjeBashkia Gjirokastër ka nisur menjëherë punën për normalizimin e situatës, në fshatin Picar ku rrezikohej përmbytja e rreth 10 banesave.

Vërshimi i përroit për shkak të reshjeve të shumta të ditëve të fundit ka dëmtuar rëndë një prej akseve të këtij fshati.

Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës, Zamira Rami inspektoi ndërhyrjet që po bëhen në fshatin Picar, Njësia Administrative Picar, ku u shmang në kohë përmbytjen e rreth 10 banesave.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shqiptari me 42 kg drogë ‘fluturon’ me makinë dhe përplaset, ndiqen nga policia

Policia vanedase tha se një 27 vjeçar shqiptar u arrestua mëngjesin e ...