Gjermania shkatërron San Marinon

gjermaniiiKombëtarja gjermane e ka arritur suksesin që e kishte ndaj Brazilit, duke shënuar 8 gola, por tani kundër një kundërshtari shumë më të dobët, San Marinos.

Gjatë tërë takimit gjermanet kishin epërsi në lojë. Golat i shënuan Sami Khedira, Serge Gnabry i cili shënoi hetrik, Jonas Hector, Jonas Hector, Mattia Stefanelli (auto gol) dhe Kevin Volland.

Në takimet tejra të Grupit C, Irlanda e Veriut ka mposhtur Azerbajxhanin 4-0, ndërsa Çekia ka mposhtur Norvegjinë 2-1.

Me këtë fitore, Gjermania e Mustafit ka blinduar Grupin C, duke grumbulluar maksimumin e pikëve 12, e ndjekur nga Irlanda e Veriut dhe Azerbajxhani që kanë nga 7 pikë, kurse tre vendet tejra i ndajnë Çekia, Norvegjia dhe e fundit është San Morina.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shkarkohet Ranieri, pesë kandidatë për trajner tek Leicester City

Një lajm që nuk mund të imagjinohej vetëm disa orë më parë ...