Gjendja e rënduar e përmbytjeve, OSHEE stakon energjinë

14996290_331789360513700_342113776_nPas gjendjes së rënduar nga reshjet e shiut, në disa nga zonat më problematike është ndërprerë energjia elektrike. Po ashtu dhe në kryeqytet disa lagje janë pa energji. OSHEE raporton se është detyruar stakojë energjinë deri në uljen e nivelit të ujit. Përmbytje ka edhe në TEC-in e Kombinatit, ndërsa janë dëmtuar dy fidrat 25 dhe 26 nënstacioni Selitë.

Për pasoje zonat pa drita në Tirane janë:

Rruga “Tish Daia”, “Eleonora”, pranë Kopshtit Botanik, Kodra Diellit, zona pranë ish- Drejtorisë se Ujërave (Selitë), zona pranë ish-SMT, zona pranë shkollës “Bajram Curri”, zonat “Rruga Bardhyl”, Porcelani, ish-Kinostudio, zona e Kombinatit, “Rruga e Qelqit”, Yzberisht, etj.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Opozita një tjetër mesazh për Ramën, ngre një dron mbi kryeministri

Opozita, ditën e sotme ka gjetur një tjetër mënyrë për t’i dhënë ...