George W Bush votoi per Hillari Klinton

presidentet-bushIsh-presidenti republikan i Shteteve të Bashkuara, George W. Bush, raportohet t`ia ketë dhënë votën demokrates Hillary Clinton për presidente të ardhshme të Amerikës.

 

“Kam informacione se George W. Bush dhe Laura Bush (bashkëshortja e tij, v.j.) kanë votuar për Hillary Clintonin sot”, ka thënë Rush Limbaugh, gazetar i njohur konservator në SHBA.

Që kur Jeb Bush, vëllai i George W. Bushit dhe i biri i ish-presidentit George H.W. Bush, u tërhoq nga gara republikane për president në shkurt, familja Bush ka qëndruar kryesisht larg vëmendjes politike.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një i vrarë dhe dy të plagosur nga sulmi me makinë në Gjermani

Një këmbësor është vrarë dhe dy persona të tjerë janë plagosur nga ...