George W Bush votoi per Hillari Klinton

1
Kliko per me shume info

presidentet-bushIsh-presidenti republikan i Shteteve të Bashkuara, George W. Bush, raportohet t`ia ketë dhënë votën demokrates Hillary Clinton për presidente të ardhshme të Amerikës.

 

“Kam informacione se George W. Bush dhe Laura Bush (bashkëshortja e tij, v.j.) kanë votuar për Hillary Clintonin sot”, ka thënë Rush Limbaugh, gazetar i njohur konservator në SHBA.

Që kur Jeb Bush, vëllai i George W. Bushit dhe i biri i ish-presidentit George H.W. Bush, u tërhoq nga gara republikane për president në shkurt, familja Bush ka qëndruar kryesisht larg vëmendjes politike.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here