Ja çfarë ndodh nëse gëlltisni çamçakëzin

gelltit-camzakizinGëlltitja e camcakëzit sipas ekspertës Lisa Ganjihu nga NYU Langone Medical Centre në Neë York është si të gëlltisësh një tjetër ushqim, vetë se është shumë e vështirë për t’u tretur. Pas hipotezave të tipit se gëlltitja aksidentale e çamçakëzit mund të çojë në qëndrimin e tij në zorrë për 7 vjet, ekspertët sqarojnë njerëzit. Duke folur për Buzzfeed ajo thotë se sistemi tretës është shumë i fortë, e sa kohë mund të tresë një biftek të tërë, çamçakëzi nuk është problem. Megjithatë ato nuk kanë asnjëlloj vlere ushqyese, ndaj sipas ekspertes nuk është e këshillueshme që t’i gëlltisni.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...