Gara ilegale shkon keq, shoferi përplas makinën, ja si është shkatërruar “McLaren”

gare-ilegale-McLarenAksidenti i McLaren 650S Spider ka ndodhur në Los Angelos, në periferi të Woodland Hills, ndërsa ishte e përfshirë edhe një Audi sedan, që dyshohet të jetë A6.
Garat ilegale janë gjithmonë ide e keqe, sepse jo vetëm që rrezikoni veten por vëni në rrezik edhe pjesëmarrësit e tjerë në trafik e po ashtu këmbësorët.

Shoferi i MvLaren 650 Spider që vlen 280 mijë dollarë, që ishte bërë garë ilegale në rrugë, është dërguar në spital.

Po ashtu edhe shoferi i Audi sedan A6, i cili nuk ishte duke garuar është hospitalizuar pasi McLaren ka goditur atë, transmeton koha.

Sipas dëshmitarëve, 65-S Spider ishte më shumë se 100 kilometra në orë dhe ishte duke garuar me një Dodge Charger ngjyrë të zezë, i cili ia ka dalë që t’i ikë policisë para se ajo të mbërrinte në vendin e ngjarjes.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

I çmendur pas shpejtësisë, Ronaldo teston modelin e ri të “Bugatti”-t

Kristiano Ronaldo është i pasionuar pas makinave të shpejta dhe kjo nuk ...