Gara në Kolonjë/ Rama ironi me Berishën: Kush fle me atë, gdhihet me ato

rama2016Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Kolonjë ku u ka kërkuar qytetarëve ta votojnë dhe ka dhënë një mesazh të fortë për vendin.

Gjatë mitingut ai u shpreh se shqiptarët e kanë bërë zgjedhjen dhe për disa kohë nuk kanë ndër mend të ndërrojnë drejtim.“Unë nuk e njoh tjetrin dhe nuk them dot fjalë për të, por njoh mirë Saliun, Lulin, dhe PD dhe njoh shprehjen e popullit kush fle më atë gdhihet me ato, pra më thuaj me kë rri të them se kush je. Nga ata që rrinë me Saliun dhe Lulin asgjë e mirë si vjen askujt dhe jo më pastaj Kolonjës”-tha Rama gjatë mitingut në Kolonjë, për zgjedhjet vendore të 20 nëntorit.

“Kush nuk shkon të votojë, mban anën e krahut të gabuar, e zgjedhjes më të keqe, se një votë që i mungon zgjedhjes më të mirë e që mungon për anën e duhur është një votë më pranë për anën e gabuar dhe zgjedhjen më të keqe”-shtoi Rama.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

One comment

  1. Hajde e fi me mue se po nuk te lash me barr oer pythe qir .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kodheli: Ushtria shqiptare në luftën ndaj ISIS, na e kërkoi SHBA

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, diten e sotme raportoi në Komsionin e ...