Galliani do të shpenzojë 100 milion euro për katër super lojtarë…

galliani15Duket se skuadra Berluskonit do të rinovohet sërish! 100 milionë euro të gatshme për të marrë katër përforcime. Milani është duke bërë plane që të rinovojë skuadrën në merkaton e sezonit të ardhshëm në qoftë se do të zë një vend në Ligën e Kampionëve. Gjithashtu vlen të përmendet dhe paraqitja e kuqezinjëve këtë sezon, duke u renditur në vendin e 3-të vetëm 4 pikë larg Juventusit.

“Calciomercato” shkruan se Vincenzo Montella kërkon të sjellë në “San Siro” Cesc Fabregas, por pengesa e vetme është pagesa e cila kërkohet të jetë më shumë se 6 milionë euro në sezon.
Në listë janë dhe 3 emra të tjetër të njohur, teksa pronarët e rinj kinezë pritet të shpenzojë plot 100 milionë euro për të përforcuar skuadrën në reparte të ndryshme. Ata janë: Mateo Musacchio (Villarreal), Milan Badelj (Fiorentina), Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen).

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Benzema i lë vendin Cavanit te Real Madrid?

Do të qëndrojë, apo do të largohet Karim Benzema nga Reali i ...