Mos e lani fytyrën kur bëni dush, 4 arsyet që do t’ju habisin…

dushiËshtë e shpejtë dhe e lehtë, por jo domosdoshmërisht mirë për ty. Larja e fytyrës suaj siç duhet, mund të ndihmojë në parandalimin e njollave, akne të fytyrës…

Ekspertët e lëkurës tani po paralajmërojnë se ne nuk duhet të lajmë fytyrën në dush, sepse kjo është e keqe për lëkurën tonë. Ja pse:
Temperatura

Temperatura në dush mund të jetë e vështirë për t’u rregulluar dhe uji i nxehtë, i cili mund t’ju pëlqejë, mund të mos jetë i përshtatshëm për fytyrën.

Vëmendje në detaje

Në dush ne nuk i japim fytyrës vëmendjen që meriton.

Shumë ujë

Kjo mund ta bëjë fytyrën tuaj të thatë.

Shumë produkte

Mbetjet nga produktet e tjera në dush si shampo, balsam, aromatik trupi mund të shkaktojnë irritim./Psikologjia/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Ku**, do t’vras…”, ofendon rëndë gruan e cila i shkruan mesazh të dashurit të saj, shokohet kur zbulon fshihet pas atij numri (Foto)

Një reagim aspak i hijëshëm ka ardhur nga një femër xheloze, kur ...