Fuqizoni memorien, konsumoni këto ushqime

fruta-dieteKujdesi për veten është primarja. Mjekësia këshillon të bëjmë shumë kujdes me ushqimet, disa ti konsumojmë më shumë. Sipas tyre, ato do t’ju ndihmojnë në rritjen e memories.

Ushqimet që ndikojnë në përmirësimin e memories janë:
– Frutat
– Perimet dhe arroret
– Mishi i peshkut
– Vezët
– Mollët
– Shafran i Indisë
– Gjethet e gjelbëra
Të gjitha këto janë të pasura me vitaminë B, e cila ndihmon në punën e mbamendjes.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Metodat ekstreme, si stërvitet policia më e fortë në botë…+18

Në këtë video duket disa nga policët më të fortë në botë ...