Fuqia e iPhonit ”shokon” kompaninë Apple!(Foto)

iphone-liqenNjë peshkatar tregon se një vit më parë i ka rënë iphone në një liqen të akullt. Ai shprehet se pasi e gjeti atë, iphone punon sërish në mënyrë të përkryer. Bëhet fjalë për Michael Guntrum nga Knox, Pennsylvania. Ai rrëfen se ka qenë duke peshkuar në një liqen të ngrirë kur i ka rënë iPhone nga xhepi dhe ka hyrë në vrimën ku ishin vënë grepat.
Por, pasi uji i liqenit është tharë, në atë vend ka shkuar Daniel Kalgren, një inxhinier mekanik, i cili e zbuloi telefonin me një detektor metalesh. Ai e gjetin iPhone-in të zhytyr në baltë dhe e mori me vete.
Pasi e ka pastruar dhe e ka vënë në oriz për disa orë, e ka lidhur kabllon për karikim dhe telefoni është ndezur.
Me të parë se kush është pronari, Kalgren e ka kontaktuar për ta njoftuar për gjetjen që ka bërë në liqen.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Jam besnike, kam të dashur”, biondja i harron të gjitha kur sheh djalin me cantë plot me para

Një tjetër video që tregon më së miri interesin e femrave për ...