FSHF konfirmon: Nuk ka shtyrje te ndeshjes Shqiperi-Izrael

fshf2015Federata Shqiptare e Futbollit, njofton sportdashësit shqiptarë dhe mediat, se ashtu siç është konfirmuar zyrtarisht, ndeshja Shqipëri-Izrael, do të luhet në “Elbasan Arena”, më datë 12 nëntor, ora 20.45.

Çdo lajm tjetër, që ka nisur të qarkullojë në portale të ndryshme për shtyrjen e saj në një datë tjetër, është krejtësisht i pavërtetë dhe pa asnjë bazë reale.

FSHF rikonfirmon edhe njëherë tjetër lajmin e djeshëm sëe ndeshja do të zhvillohet në Elbasan dhe ndërrimi i vendit të zhvillimit të saj është bërë me kërkesë të FIFA-s për arsye sigurie.

Federata Shqiptare e Futbollit, i kërkon edhe medias që ti referohet qëndrimit të saj zyrtar, përpara se të publikojë lajme që nuk kanë asnjë lidhje me të vërtetën.

Ndërkohë FSHF, njofton sportdashësit se ka nisur proçesi i shitjes së biletave për në “Elbasan Arena”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Derbi Partizani-Tirana ndez kryeqytetin, fitojnë “Demat e Kuq”

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës u mbyll 2-1 në favor ...