E pa dëgjuar në “Elbasan Arena”, Shqipëria me 9 futbollistë, mundet 0-3 nga Izraeli

Ne menyre dramatike, kombetarja kuq e zi eshte mundur ne “Elbasan Arena”. Izraeli shenoi tre gola ne porten tone duke mbyllur ndeshjen pa pesuar asnje gol.
Shqiperia mbetet me 9 futbolliste ndaj Izraelit. Ne hyrje te pjeses se dyte, arbitri ka nxjerre me karton te kuq Etrit Berishen.
De Biasi eshte detyruar pas kesaj situate qe te fuse ne loje Alban Hoxhen ne porte duke nxjerre nga fusha Llullakun.
Arbitri ka dhene penallti per Izraelin por ka qene Alban Hoxha qe ka pritur gjuajtjen e futbollistit te Izraelit.
kartoniiQe ne minitat e para te ndeshjes Shqiperia ka rrezikuar dhe e kemi pesuar.
Gjimshiti ka dale me karton te kuq pas nje nderhyrje para portes tone.
Arbitri dha penallti e cila eshte realizuar nga Izraeli me ane te Zahavit ne minuten e 18, duke e cuar rezultatin ne 0-1 ne disfavorin tone.
shqiperi-izraelTrajneri De Biasi ka publikuar formacionin me te cilin do ta nise ndeshjen me Izraelin ne “Elbasan Arena”.

LEXO EDHE:  Falimentimi i "Gulf", Bes Lallaku reagon për herë të parë: Kepërdorën imazhin tim

Formacioni zyrtar i Shqiperise:

Kliko per me shume info

Berisha, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Agolli, Kukeli, Xhaka, Memushaj, Llullaku, Roshi, Balaj.

#AlbIsr #Kombetarja

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here