Fitorja e Trump, flet Basha: Do ndihmojë Shqipërinë të rigjejë rrugën e humbur

basha-pdPas fitores së Trump, edhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka një urim dhe një mesazh.
Pasi u pyet për marrëdhënien e Shqipërisë me SHBA-të, ai u përgjigj se do marrëdhënia do të forcohet, duke u treguar bindur se do të ndihmojë Shqipërinë të rigjejë rrugën e humbur të demokracisë ku qytetarët përmes votës së lirë do të vendosin të ndahen nga e keqja.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Basha kalon natën me protestuesit në cadër, ja veprimi që bëri me policët në bulevard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po kalon natën së bashku deputetë të ...