Fleckenstein: Ja kushti që duhet të plotësojë Shqipëria për hapjen e negociatave

fleckRaportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein u shpreh se zbatimi i reformës është kriteri kryesor për hapjen e negociatave me BE.

Gjatë diskutimeve në komisionin e jashtëm të Parlamentit Evropian, Fleckenstain replikoi edhe me eurodeputetët grekë.

“Kolegët grekë shpesh pretendojnë më shumë nga se duhet, me shumë shtete”, ka thënë ai.

Reagimi i tij vjen pas ankesave të eurodeputetëve grekë, të cilët u shprehën se Shqipëria respekton të drejtat e minoritetit dhe të pronës.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sali-Berisha-2-300x218

Berisha: Putin do të takojë Ramën nëse i plotëson “disa gjëra të vogla”!

Ish kryeministri Berisha ka komentuar sot deklaratën e kryeministrit Rama, i cili ...