Flamuri shqiptar shpaloset në përvjetorin e sulmeve në Paris

Kryeqyteti i Frances, Parisi përkujtoi sot një vjetorin e sulmeve terroriste të ndërmarra nga militantë islamikë, pas të cilave mbetën të vdekur 130 persona.

Qindra qytetarë iu bashkuan homazheve në sheshin e rikonstruktuar enkas për viktimat e sulmeve në kryeqytetin francez, ku u ndezën qirinj. Aty ra në sy edhe një flamur shqiptar.

Homazhet nuk munguan as në Nice, aty ku në korrik një drejtues kamioni shtypi një turmë njerëzish që festonin “Ditën e Bastijes”, duke vrarë 84 vetë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Treni del nga shinat në Belgjikë, mbi 20 të plagosur

Një tren ka dalë nga shinat në Belgjikë dhe për pasojë 1 ...