Reagimi/ “Flamuri grek në qendër të Athinës nuk u dogj nga një shqiptar”

djeg-flamurin-grekHistoriani Arben Llalla ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” ku shprehet se autori i djegies së flamurit grek nuk është shqiptari Skerdi Abduli.

Mediat greke raportuan se më 17 nëntor shqiptari Skerdi Abduli dogji flamurin grek në mes të Athinës.

Madje, u raportua se shqiptari është shpallur në kërkim nga autoritetet greke.

Ndërkohë Llalla shkruan se e vërteta është ndryshe. Ai thotë se flamuri grek u dogj nga grupet anarkiste greke dhe jo nga shqiptari Abduli.

Ky i fundit ka qenë duke diskutuar mbi djegien e flamurit në “Facebook” dhe është marrë si autor nga mediat greke, sipas Llallës.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Çfarë po ndodh? Muri i Kryeministrisë mbushet me mesazhe kundër Edi Ramës

Muri i godinës së Kryeministrisë është mbushur këtë mbrëmje me mesazhe kundër Edi ...