“Kurrë mos u dorëzo..!”, fjalët e fundit të shqiptarit të ekzekutuar në Greqi

3
Kliko per me shume info

RIGERT-GREQIDy ditë para ekzekutimit midis rrugëve ‘Sperxiou’ dhe ‘Peloponiso’ në Keratsini të Greqisë, 32-vjeçari shqiptar Rigert Dervishi ka bërë edhe postimin e fundit në rrjetin social Facebook, ku me anë të një shprehje apelon thotë se njeriu nuk duhet të dorëzohet kurrë.

“Vdekja nuk është humbja më e madhe në jetë. Humbja më e madhe është ajo që vdes brenda teje kur jemi ende gjallë. Asnjëherë mos u dorëzo”,- thotë Rigerti.

Kliko per me shume info

Nga postimet e tij kuptohet që i riu nga Kuçova është i martuar dhe ka tre fëmijë. Ai ka pasion udhëtimet dhe futbollin, ndërsa shfaqet shpesh në stadium teksa bën tifo për skuadrën e Olimpiakos.

Ndonëse policia nuk ka rënë ende në gjurmët e atentatorëve të shqiptarit, ka dyshime të forta që ekzekutimi në makinë të jetë bërë për larje hesapesh mes bandave kriminale. Burimet thonë se pikërisht larja e hesapeve, është edhe pista kryesore ku po heton policia, nisur edhe nga mënyra e ekzekutimit të tij.

Në vendngjarje hetuesit kanë gjetur 10 gëzhoja të kalibrit 9mm që janë derdhur mbi trupin e shqiptarit. Nga hetimet rezulton se ai u qëllua nga dy persona që udhëtonin në një tjetër automjet tip “Toyota”, ndërsa marrja në pyetje e dëshmitarëve okularë pritet të nxjerrë edhe detaje të tjera nga kjo ngjarje shkruan Balkanweb.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here