Fituesi i cmimit Nobel Leonard Cohen, ka vdekur në gjumë

cohenKëngëtari kanadez, Leonard Cohen, ka vdekur në gjumë, pasi është rrëzuar në shtëpinë e tij në Llos Angjelles, tha menaxheri i tij, Robert Kory.

“Vdekja e këngëtarit 82 vjeç ishte e papritur dhe paqësore”, tha ai. Familja e Cohen nuk ka dhënë asnjë shkak për vdekjen e tij, javën e kaluar.

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka udhëhequr homazhet nga e mabrë bota për këngëtarin, i cili ka qenë i njohur me këngët: Hallelujah, Suzanne, Bird on the Wire, I’m Your Man e të tjera.

Cohen ka publikuar albumin e 14-të, You Want It Darker, vetëm muajin e kaluar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Arrihet marrëveshja e armëpushimit në Ukrainë

Një armëpushim i ri është arritur për Ukrainën lindore, por disa separatistë ...