Fitorja e Trump, studentët shkaktojnë trazira duke protestuar në rrugë

UntitledFitorja e Trump ka trazuar pjesën tjetër të popullsisë. MËsohet se student të shumtë janë larguar nga konviktet e tyre dhe nga kampuset duke bërtitur “F ** k Trump” dhe “Bitch!”. Kjo mendohet se ka ndodhur në Oregon, ku Hillary ka fituar zgjedhjet, dhe kjo ka bërë që banorët e saj të protestojnë. “Të kujt janë këto rrugë? Këto janë rrugët tona!”, brohorisnin demonstruesit. “Ne nuk e zgjodhëm Trump”.

Nga ana tjetër Presidenti i ri amerikan, Donald Trump deklaroi se do të punojë për republikanët dhe demokratët, duke iu kërkuar këtyre të fundit ta ndihmojnë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tregtia botërore e armëve, ja dy superfuqitë e armatosura deri “në dhëmbë”

Periudha e shtensionimt politik ka marrë padyshim fund. Dekadën e fundit eksportet ...