Trump fitoi zgjedhjet, ja arsyet…

trump-gruaja16Askush që në fillim nuk e besoi se ai do të zgjidhej si kandidant për president, e më pas nuk besuan as instiktet e tij. Menduan se të gjithë përpjekjet e tij ishin të kota dhe se ai nuk do ia dilte, por ai ia doli, doli ballë për ballë vetëm me Klintonin.
Sipas BBC arsyet përse ai fitoi, janë këto arsye:
1. Vala e të bardhëve nga Trump
2. Donald i papërshkueshëm nga “plumbat” e skandaleve
3. Garoi edhe kundër forcave në partinë e tij. Ai i mundi të gjithë.
4. Faktori Comey, kur drejtori i FBI-së publikoi letrën në të cilën thuhej se do të rihapej hetimi për email-et e Hillary Clinton.
5. Trump i besonte instinkteve të tij.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here