Amerikania e fiksuar pas Elvana Gjatës, këndon këngën e saj më të fundit (Video)

111Edhe jashtë vendit dhe kontinentit dëgjohet kënga “Lejla” nga Elvana Gjata, Capital T dhe 2po2.

Duket se “Lejla” ka shkuar deri larg në Amerikë, pasi një vajzë amerikane së fundmi ka realizuar një cover të këngësshqiptare, shkruan lajmi.net.

Denisha Jones ka publikuar në kanalin e saj në Youtube versionin e saj të këngës “Lejla”, e që tingëllon interesant gjuha shqipe e kënduar nga një amerikane. Nuk është hera e parë që kjo vajzë bën cover të Elvanës, apo dhe këngëtarëve të tjerë shqiptarë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Degjeneron intervista me këngëtaren, moderatori i kërkon të këndojë “live” por….

Në emisionin “n’Kosovë Show” të Shpëtim Deskut ka qenë e ftuar Xhesika ...