Përmbytjet shkatërrojnë fermën e peshkut në Dibër

ferme-peshku
Dëmtimet nga reshjet në Dibër janë të mëdha.

Shkak janë bërë vërshimet e përrenjeve dhe të lumenjve.

Vërshimet e Setës i shkatërruan plotësisht fermën e prodhimit të peshkut.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Turizmi në Durrës, operatorët i bëjnë apel shtetit: Të zgjidhet problemi i furnizimit me ujë

Operatorët kanë një kërkesë për shtetin pak muaj para nisjes së sezonit ...