Fitorja e Trump, femrat protestojnë topless(Video)

UntitledPas fitores së Trump si president i SHBA-ve, dy aktiviste të organizatës feministe ‘Femen’ kanë protestuar zhveshur në vend votimin në të cilin ka votuar kandidati republikan Donald Trump.
LAjmin e bëjnë të ditur mediat në SHBA, duke treguar se dy vajza të reja kanë hyrë në vendvotim rreth orës 8 e 15, kanë hequr fanellat duke treguar porositë e shkruara në trupat e tyre “Hiqeni urrejtjen nga zgjedhje e mia” si dhe “Trump kapi vezët tua”.
Kjo protestë është përgjigja në deklaratat vulgare të Trump të vitit 2005 në lidhje me femrat.
Vajzat kanë protestuar 30 sekonda dhe më pas janë larguar nga Policia. Më pas siç thuhet ato janë arrestuar.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kryeministri Edi Rama pranon Lulzimin në kabinetin qeveritar

Kryeministri Edi Rama ka përzgjedhur si këshilltar në kabinetin e tij Lulëzim ...