Femra, përzierja e këtyre përbërësve do t’ju falë një flok të shëndetshëm…

UntitledBirra jo vetëm që ka shije të mirë për dikë, por ka edhe përfitime të tjera.
Birra mund të përdoret si një kondicioner i flokëve për flokë të gjata, të drejta dhe të shëndetshme.
Ja si ta përdorni birrën në flokë:
1. Lani flokët me birrë
Birra jo vetëm që është e mirë për shëndetin në përgjithësi, por është e mirë edhe për flokët. Kështu, nëse ju ka mbetur pak birrë, përdoreni si kondicioner të flokëve.
2. Birra si kondicioner natyral për flokë
Birra mund të përdoret si një kondicioner i flokëve. Së pari lani flokët me birrë dhe më pas shpërlani ato me ujë të vakët. Do të keni flokë të mahnitshme!
3. Mjaltë, limon dhe birrë
Në mënyrë që të keni flokë të bukura dhe me shkëlqim, bëjeni këtë në flokët tuaja. Merreni një shishe birrë dhe ngroheni atë. Përderisa e bëni këtë hidhni disa pika limon dhe dy lugë gjelle mjaltë. Aplikojeni në flokë dhe lëreni për 15 minuta. Më pas lani flokët me ujë të rregullt, shkruan Gazeta Express.
4. Shampon, ujë dhe birrë
Nëse dëshironi efekte edhe më të mira, aplikojeni birrën së bashku me shampon. Kjo do t’i forcojë flokët tuaja! /Gazeta Express

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Metodat ekstreme, si stërvitet policia më e fortë në botë…+18

Në këtë video duket disa nga policët më të fortë në botë ...