Femra, eliminoni gropat e syve, zbardhni lëkurën dhe eliminoni rrudhat e imëta më këtë recetë natyrale

11Kjo maskë në masë të madhe rivitalizon lëkurën, eliminon ënjtjen e gropave të syve. Ndikon shumë butë në lëkurë nën sy dhe nuk irriton asnjë tip lëkure.
Duke e përdorur këtë maskë dy herë në javë, lëkura përreth syve tuaj do të bëhet e shkëlqyeshme, e lëmuar, e fortë dhe elastike, transmeton Telegrafi.
Patatja përmban enzimë kateholi e cila shpesh përdoret në kozmetikë për zbardhje të lëkurës. Nuk është vështirë të aplikohet, ndërkaq patate me siguri gjithmonë keni në shtëpi.

LEXO EDHE:  Këto 5 sjellje i bëjnë të tjerët të distancohen nga ju

Receta:
Ju nevojiten 2 lugë patate të freskët të grirë butë në rende dhe 2 copë fasha.
Vëreni pataten grirë në rende në copët e fashave (nga një lugë në secilën fashë), pastaj përdoreni maskën në zonën përreth syve në atë mënyrë që fasha të qëndrojë sipër patates.
Lëreni maskën në fytyrë 20-30 minuta. Pastaj hiqeni dhe lajini me ujë të ngrohtë apo me çaj kamomili. Përdoreni maskën 2–3 herë në javë.
Kundërindikacionet për këtë maskë nuk ekzistojnë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here