Cfarë po ndodh me Facebook-un? Mark Zuckerberg humbet 3.7 mld dollarë

Kliko per me shume info

zuckerberg155Themeluesi dhe drejtori i përgjithshëm i “Facebook”ut, Mark Zuckerberg” ka marrë një “goditje” të rëndë këtë javë, ku në vetëm dy orë pas mbylljes së bursave ai ka humbur plot 3.7 miliardë dollarë.

Referuar “Forbes”, pasuria e Zuckerberg ra në 50.6 miliardë dollarë, por megjithatë, ai qëndron në vendin e pestë në listën e më të pasurve të botës. Pas tij renditet miliarderi meksikan Carlos Slim.

Kliko per me shume info

“Forbes” shkruan se para mbylljes së tregjeve, vlera e pasurisë së Zuckerberg ishte 54.4 miliardë $.

Ndërkohë më parë është raportuar se Facebook ka pasur rritje mjaft pozitive, pasi në muajin korrik ka pasur një rritje të aksioneve prej 3.4 miliardë dollarë.

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here