Evropa “rrezikon seriozisht të ndahet”

5
Kliko per me shume info

wallsEvropa është në rrezik të ndarjes dhe mund të dështojë, tha kryeministri i Francës, Manuel Valls, gjatë një vizite në Gjermani.

Ai tha se projektet evropiane kanë nevojë për një bazë të re dhe se Gjermania dhe Franca duhet të tregojnë forcën.

Në një ngjarje të organizuar nga gazeta Sueddeutsche Zeitung, Valls po ashtu tha se Franca duhet të vazhdojë me reformat e saj, përfshirë uljen e taksave tregtare.

Ai tha se edhe Gjermania duhet të bëjë përpjekje të shtuara sa u përket investimeve.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here