Erzeni del nga shtrati, evakuohen 15 familje

erzeni-permbytjeLumi Erzen del sërish nga shtrati në zonën e Shijakut dhe për pasojë, 15 familje janë evakuuar.

Kreu i Bashkisë së Shijakut, tha se ndodhen në terren për të marrë masat e nevojshme si dhe për të kryer evakuimin e të prekurve.

Banorët kanë frikë nga përsëritja e përmbytjeve të ndodhura në janar të këtij viti. Në atë kohë, 500 shtëpi u përmbytën përveç tokave bujqësore.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

EMRAT/ Prodhonin ushqime në shtëpi dhe i shisnin… dy të arrestuar në Tiranë

Dy persona janë arrestuar nga Policia e Tiranës, pasi prodhonin në mënyrë ...