Familja çon në vend ëndrrën e Ergit

ergi-dini2016Kaluan dy ditë nga vdekja e këngëtarit 22-vjeçar Ergi Dini dhe ngushëllimet nuk ndalen. Fjalët tregojnë se fizikish ai nuk ndodhet këtu, por shpirti tij, zëri dhe veprat e tij nuk do të harrohen dhe do jenë mes nesh. Përsa i përket planeve të tij, u mësua një ditë para vdekjes së tij se Ergi po merrej me nje projekt. Raportohet se i ndjeri kishte gati të përfunduara dy këngë, një prej të cilave do të ishte një bashkëpunim me motrën e tij, këngëtaren Barbana Dini.
Bëhet e ditur se gjithçka ishte gati për të nisur xhirimet, madje mbrëmjen e aksidentit Ergi do të takohej me të motrën për të biseduar për xhirimet e klipit që do të niste gjatë këtyre ditëve.
Mësohet se familjarët do të kujdesen që dy këngët e fundit të Ergit, kënga solo dhe bashkëpunimi me Barbanën të publikohen për publikun duke çuar në fund atë që talenti nga Shkodra la në mes.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Rihanna ‘’largohet’’ nga muzika, shpallet Humaniste e Vitit në Harvard (Foto)

Rihanna, është përzgjedhur si humanistja e vitit nga Universiteti i Harvardit.