Elbasan, gjobit dhe kërcënon të moshuarën, në pranga 30-vjeçari

pranga-620x330Një 30-vjeçar arrestohet nga policia pasi akuzohet për gjobëvënie, por gjatë kontrollit në banesën e tij është gjetur edhe drogë. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në Elbasan. Të dhënat zyrtare tregojnë se është arrestuar shtetasi Lani Ademi, banues në Elbasan, i cili ka kanosur me mjete të forta shtetasen A.E., 60 vjeçe me qëllim që ajo t’i jepte 40.000 lekë.

Grupi hetimor gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një sasi lëndë narkotike e dyshuar me atë të llojit “Cannabis Sattiva”

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” .

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ngjarje e rëndë në Durrës, ja kush është i plagosuri, dy të shoqëruar

Policia raportoi se një person është plagosur më armë zjarri mbrëmjen e ...