Ekzekutimi i shqiptarit në Greqi, policia zbulon një pistë

UntitledVrasja e mafiozit shqiptar ditën e shkuar është bërë bjë temë shumë e përfolur në Greqi. Rigert Dervishi, 32-vjeçar një ditë më parë midis rrugëve ‘Sperxiou’ dhe ‘Peloponiso’ në Keratsini u vra.
Policia ndonëse nuk ka ende fakte, dyshon se kjo vrasje mund të jetë për larje hesapesh mes bandave kriminale. Burime të TvKlan thonë se pikërisht larja e hesapeve, është edhe pista kryesore ku po heton policia, nisur edhe nga mënyra e ekzekutimit të tij.
Ekzekutimi në mënyrë tragjik në trupin e shqiptarit, numëronte 10 plumba. Gjithcka është llogaritur me saktësi, sipas mediave greke, çka rrit dyshimet për një ekzekutim të tipit mafioz.

Në vendngjarje hetuesit kanë gjetur 10 gëzhoja të kalibrit 9mm që janë çuar për analiza balistike. Nga hetimet rezulton se shqiptari u qëllua nga dy persona që udhëtonin në një tjetër automjet tip “Toyota”, ndërsa marrja në pyetje e dëshmitarëve okularë pritet të nxjerrë edhe detaje të tjera nga kjo ngjarje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.