Ekzekutimi i shqiptarit në Greqi, Policia shoqëron 54 të dyshuar

Policia greke ka ndërmarrë një operacion të gjerë për të kapur vrasësit e shqiptarit Rigert Dervishi në Athinë.

Mirëpo mediat greke shkruajnë se vrasja e shqiptarit Dervishi ka qenë aksidentale. Hetimet thonë se për objektiv ka qenë shqiptari tjetër, i cili udhëtonte me 32-vjeçarin Dervishi.Sipas policisë ai është një 36-vjecar i lidhur me trafikun e drogës. Policia e Athinës ka arrestuar 54 të dyshuar dhe janë pyetur për vrasjen e shqiptarit.

Kështu, janë sekuestruar 400 kg hashash, 10 automjete, pesë armë zjarri, 1 kg kokainë. Janë kontrolluar edhe 25 banesa.

Ende nuk ka gjurmë të autorëve. Ata dyshohet se janë shqiptarë dhe të lidhur me trafikun e drogës Shqipëri-Greqi.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Përplasje horror me motora, një i vdekur dhe një i plagosur në Shkodër

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në qytetin ...