Edi Rama uron Trump për fitoren, komentuesit e ‘masakrojnë’ me komente

rama-2016Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas fitores së Donald Trump si president i Amerikës, teksa shton se marrëdhëniet amerikano-shqiptare do të forcohen në funksion të interesave të përbashkëta.

Rama ka shkruar edhe për Clinton, “nje mike e madhe e Shqiperise, Kosoves dhe gjithe shqiptareve, Hillary Clinton, nuk i’a doli dot te behet Presidentja e pare grua ne historine e Shteteve te Bashkuara”.

Kliko per me shume info

Por ajo që bie në sy, është reagimi i komentuesve pas postimit të Ramës, që i kujtojnë dekaratat e tij kundër Trump.

Postimi i Ramës:

Populli amerikan beri sot zgjedhjen e tij. Nje mike e madhe e Shqiperise, Kosoves dhe gjithe shqiptareve, Hillary Clinton, nuk i’a doli dot te behet Presidentja e pare grua ne historine e Shteteve te Bashkuara.

Kundershtari i saj, Donald Trump, u zgjodh Presidenti i dyzetepeste i SHBA, duke e bindur Sovranin te votoje alternativen e tij, pas nje debati te pazakonshem brenda e jashte Shteteve te Bashkuara te Amerikes.

Duke i uruar Presidentit Trump fitoren dhe te gjithe suksesin qe amerikanet dhe miqte e partneret e SHBA, i urojne atij vendi te madh, kam bindjen se marredhenia jone strategjike me Shtetet e Bashkuara, do te vijoje te forcohet ne funksion te vlerave e te interesave te perbashketa, te cilat e bejne Shqiperine nje mik e aleat te çmuar te popullit e te qeverise amerikane????

Reagimet:

Komentuesi:  po c’tu desh qe fole, o burr i dheut? se njehere the qe s’do ndodhte brexiti, ndodhi, njehere the qe s’do behej trumpi president, u be. te lutem, per te qene brenda thuaj qe sala do vije ne pushtet vitin tjeter, se keshtu si e ke vetem e kunderta e asaj qe thua ndodh.

Komentuesi: Ame mos u tall..
Ndoshta do kesh mundesine ta takosh ne te ardhmen dhe nuk e di ç’pergjigje do t’i japesh kur do te thote qe…Ho më,ti je ai qe ke deklaru “Mos e dhente zoti qe une te fitoj”?:))

Komentuesi:  Ishalla spo tmer me sy tkeq Donaldi, Edo se u dogje masanej sbohesh mo kryeminister.
Se dihet qe amerika ju ve ene ju heq ju

Komentuesi:  Ju kujtohen ato qe keni thene para ca kohrash? Ndonje reflektim, a ka? Shpresojme qe ke mundin t’ia urosh edhe personalisht, e jo vec ne fb…

Komentuesi: Lere Trumpin ti po shih ata qarkullimet e ujit ne Shqiperi se po behet nami, si bota e trete, Dhe duam Evropen. Edi levizni ju lutem.

/LajmiFundit.al/

4 COMMENTS

  1. sa i pa fytyre je.deri dje thoje qe sduhet votuar per tramp e sot e uron.pa merak se si ti edhe babai ut soros skeni nga te shkoni .me e mira yte ishte te heshtje.por injoranca ska kufij.shko vajto bashke me lune

  2. Qenke koqe ti o socialist i pafytyre! Pse si i di politikanet amerikane ti si krimineli e i juaj Sali Berisha qe hakmerret pas fitores per ata qe kane folur keq per te? Ne Amerike mbizoterone demokracia qe pasi kane mbaruar zgjedhjet kundersharet politike urojne njeri tjetrin per fitoren dhe nuk e kane mendjen fare te hakmrren . Shqiperia me Edi Ramen ne krye do kete marredhenie shume te mira me qeverine amerikane pas ketyre zgjedhjeve.

    • Mardhenie te mira do ket me lidera te se njejtes frym politike, jo nje qe esht kukull e Sorosit dhe nje si Trump qe esht me popullin, ju elitistet qe e mbani veten per perendi skeni me vend te na shkatrroni jeten ne te tjereve erdhi koha qe ne do marrim fatin ne duart tona, tani beni gati valixhen dhe nisuni per azil

  3. ti nentor 2016 rastesish mos je”8 nentor 41″.qenke nivel shum i ulet e sja vlen te merresh me ty se nuk i kupton.sa per dijeni une nuk bej pjese ne asnje lloj partie,as sot,as me pare e as dote jam ndonjehere.ne komentet e mia asnje here nuk i kam ndyre me te ndyrit berisha.sa per edi ramen kur e njoh une ti ndoshta nuk ke pase lindur.nuk mund ta mohoje njeri lidhjen etije edhe te velise me sorosin.ne coftese mendon se roli i servilit te ndihmon per ndonje gje vazhdo.te vertetat nuk mbulohen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.