Edi Rama në “Allianz Arena”, ja kush e ka ftuar

rama-allianz-arenaEdi Rama nuk eshte nje tifoz gjerman dhe as i Bayern Munchen, nje nga ekipet me te mira ne Gjermani.

Por kjo nuk e pengon ate qe te shkoje ne stadiumin e bavarezeve, “Allianz Arena”.

Kryeministri Edi Rama është ftuar nga legjenda e futbollit gjerman Karl Hainz Rumenige që të ndjekë ndeshjen mes bavarezëve dhe “aspirinave” të Leverkusenit.

Me heret u tha se Rama u nis sot për një vizitë zyrtare në Berlin ku do takohet me kancelaren Merkel për të diskutuar rreth procesit të integrimit të Shqipërisë.

“Edhe pse jo “bajernist”😀kam privilegjin të jem sonte i ftuar nderi i Bajernit te Mynihut🇩🇪🇦🇱Faleminderit per respektin Karl-Heinz Rummenige!”, ka shkruar Rama ne Twitterin e tij.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Sali-Berisha-2-300x218

Berisha: Putin do të takojë Ramën nëse i plotëson “disa gjëra të vogla”!

Ish kryeministri Berisha ka komentuar sot deklaratën e kryeministrit Rama, i cili ...