Zbulohen fotot nudo të së dashurës së Hitlerit

edashura-hitleritPublikohen imazhet që përshkruajnë bukurinë arjane të vajzes e gruas qe terhoqi sytë e Adolf Hitlerit – një grua nudo, e bukur në lule të jetës së saj teksa qëndron në diell.

Një koleksionist austriak thotë se gruaja në foto është Eva Braun, e dashura për një kohë të gjatë dhe gruaja për kohë të shkurtër e Fyhrerit Nazist.

Në një foto Eva, sigurisht nëse është ajo, shihet me duart e saj prapa koke. Në një foto tjetër ajo është e kthyer me kurriz në Liqenin Alpin.

“Në plazhin e izoluar të Liqenit Volfgang, gusht 1943,” shkruhet në pjesën e prapme të fotos që kanë marrë historianët e Rajhut të Tretë.

Në pjesën e prapme të fotos së dytë janë fjalët: “Një fotografi. Një ditë e bukur në Liqenin e Zi”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ardit Gjebrea ka një mesazh për babain që refuzoi të falte vajzën pas 15 vitesh

Ardit Gjebrea ka shprehur ndjesine e tij ne rrjetet sociale ne lidhje ...