E spiunojnë banorët, arrestohet “turisti” shqiptar me 5 kg drogë

spiunimiNjë i ri shqiptar është arrestuar nga policia italiane në zonën e Quinzio, Reggio Emilia. Fation Leka u kap me 5 kg marijuanë dhe 30 gr kokainë.

Si në shumë raste, kanë qenë banorët e zonës që e kanë denoncuar të riun shqiptar për lëvizje të dyshimta. Nisur nga këto telefonata Fation Leka është mbajtur nën vëzhgim.

Shqiptari u kap ndërsa po i shiste drogën një të riu italian. Fation Leka ishte futur në shtetin italian me një vizë turistike. Pas kontrollit të banesës u zbulua sasia e drogës, që nëse hidhej në treg kapte vlerën e 50 mijë euro.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitja në Rinas/ Zbardhet dëshmia e Admir Çerpjes: Si u njoha me Muratajn

Admir Çerpja i penduari i bandës së grabitësve të 7 milion eurove ...